Sold
Listing by: Hudson Valley Catskills MLS / Listed By: Barry Creagan, Howard Hanna | Rand Realty / Megan Davis
3076 State Route 28 Shokan, NY 12481
Sold on 05/07/2026
$275,000 (USD)
Sold Date:
05/07/2026
05/07/2026
Taxes
$3,594
$3,594
Lot Size
3.2 acres
3.2 acres
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
1928
1928
Listed By
Barry Creagan, Howard Hanna | Rand Realty
Megan Davis, Howard Hanna | Rand Realty
Megan Davis, Howard Hanna | Rand Realty
Bought with
Constance Snyder, Taft Street Realty, Inc.
Constance Snyder, Taft Street Realty, Inc.
Source
Hudson Valley Catskills MLS
Last checked May 19 2026 at 2:01 PM GMT+0000
Hudson Valley Catskills MLS
Last checked May 19 2026 at 2:01 PM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathroom: 1
- Half Bathroom: 1
Stories
- 2
Listing Price History
Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Nov 12, 2025
Price Changed
$299,000
-5%
-$16,000
Oct 07, 2025
Price Changed
$315,000
-10%
-$34,999
Sep 03, 2025
Price Changed
$349,999
-12%
-$49,001
Aug 11, 2025
Listed
$399,000
-
-